نام کاربر
رمز ورود
برو انصراف
علیرضا ذاکری: سرزمین عجایب علمی و شکوفایی استعدادها دوشنبه 09 اردیبهشت 1398 [07:18]
قراره چه کاری انجام بشه؟
سلام

شکوفایی استعدادها


وجود همه ما انسانها سرشار از استعداد است و نیاز داریم استعدادهای نهفته در وجودمون رو نشون بدیم. اما یک نکته مهم وجود داره و اون اینه که استعدادهامون رو از کجا پیدا کنیم و چطور پرورششون بدیم؟
چه راههای مرسومی برای رشد و پرورش استعدادهامون وجود داره و هرکدوم از اینها چقدر میتونن بهمون کمک کنن تا استعدادهامون رو بشناسیم و اونها رو رشد بدیم؟
پیشنهاد من اینه که یک جور دیگه دنیا رو نگاه کنیم. به جای اینکه دنبال یک معادله چند مجهولی باشیم و دنیا رو تاریک ببینیم، شیرجه بزنیم توی نمونه هایی که هرکدوم یک جنبه از استعدادهای جهانی رو نشون میدن و با اونها ارتباط برقرار کنیم، اگر اونها همگام با استعدادهامون بود ازشون کمک میگیریم تا استعدادمون پرورش پیدا کنه و اگر همگام با علایق و استعدادهامون نبود ازشون رد میشیم و اونها رو به عنوان یک تجربه استفاده میکنیم.

حالا همه چیز قرار نیست توسط محیط انجام بشه، اگه ما بدون شنا بلد بودن داخل این دریا شیرجه بزنیم حتما دچار مشکل میشیم و ممکنه که غرق بشیم. پس در این کار نیازه مربیانی به عنوان راهنما کنارمون باشن تا هر سوالی برامون پیش اومد بتونن بهمون کمک کنن و ما رو به سمت پرورش استعدادهامون هدایت کنن. اونها همیشه هستن تا کمک کنن ما یک بار دیگه جواب همه سوالات رو کشف کنیم.

توی این مرحله یه سوال مهمتر پیش میاد، میدونین چی؟ موقعی که استعدادم پیدا شد چه اتفاقی میوفته؟ آیا کار اون لحظه به پایان میرسه؟
قطعا نه! موقعی که من استعدادهام کم کم خودشون رو نشون میدن برای من ایده هایی ایجاد میشن که با انجامش باعث پرورش استعداد من میشن. توی سرزمین عجایب علمی و شکوفایی استعدادها این ایده ها به پروژه تبدیل میشن و من میتونم با معلم راهنما روی اون ایده ها کار کنم و بتونم ایده خودم رو به عمل تبدیل کنم. این مرحله خیلی مهمه و باید به درستی و کامل انجام بشه، در نهایت با کمک مربی و خانواده روی استعدادهامون کار میکنیم و از اونها برای پیشرفت خودمون بهره میبریم

ایده ایجاد سرزمین عجایب علمی و شکوفایی استعدادها هم بر همین اساس شکل گرفت. قراره یک محیطی درست بشه که همه ما، که کوچک یا بزرگ بتونیم اونجا روی استعدادهامون کار کنیم و اونها رو پرورش بدیم.
داخل سرزمین عجایب علمی و شکوفایی استعدادها همیشه مربیانی هستند که ما رو با عجایب علمی دنیا آشنا میکنن و کمک میکنن ما روی ایده های خودمون کار کنیم و اونها رو به عمل تبدیل کنیم مراجعه به اونجا هم در تمام طوا روز ممکنه و ما میتونیم هم طبق برنامه های آموزشی پیش بریم و هم خودمون به صورت مراجعات یک جلسه ای روی ایده هامون کار کنیم...